اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی

مدارس نمونه دولتی در سال های اخیر بسیار مورد توجه خانواده ها قرار گرفته است. این مدارس برای گزینش دانش آموزان در مقطع نهم به دهم اقدام به برگزاری آزمون می کنند و دانش آموزان در صورت کسب نمره قبولی امکان تحصیل در این مدارس را خواهند داشت ، لازم به ذکر است که از سال گذشته آزمون مقطع ششم به هفتم حذف شده و شیوه پذیرش آن صرفا بر اساس سوابق تحصیلی خواهد بود. پس از برگزاری آزمون و پشت سر گذاشتن این مرحله نوبت به اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی می رسد که تمامی دانش آموزان استرس زیادی را در این فاصله زمانی متحمل می شوند. با توجه به اینکه آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 11 خرداد برگزار می شود ، بنابراین نتایج آن نیز حداکثر تا 4 الی 6 هفته پس از آن بر روی سایت مربوطه قرار خواهد گرفت.
زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی 98 – 99
همانطور که گفته شد زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی در خرداد ماه 98 خواهد بود. معمولا چند هفته بعد از زمان برگزاری نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم بر روی سایت قرار می گیرد ، بنابراین نتایج در اواسط تیر ماه از طریق سایت azmoon.medu.ir برای داوطلبان قابل مشاهده خواهد بود. دانش آموزان پایه نهم به دهم پس از مشاهده نتایج آزمون خود ، چنانچه پذیرفته شده باشند باید در زمان تعیین شده با به همراه داشتن مدارک مورد نیاز به صورت حضوری به مدرسه مراجعه نموده و نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

نحوه دریافت نتایج آزمون نمونه دولتی

مراحل دریافت نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم
در ابتدا شما باید برای دریافت نتایج مقطع نهم به دهم آزمون نمونه دولتی وارد سایت Azmoon.medu.ir شوید.
سپس در این مرحله باید کد ملی و رمز ورود همگام دانش آموز را وارد کنید.
در گام سوم صفحه ای در مقابل شما قرار خواهد گرفت که باید بر روی نام دانش آموز و مدرسه کلیک کنید.
در گام آخر از منوی اصلی بر روی لینک فعال شده دریافت نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان نهم به دهم کلیک کنید.
چنانچه دانش آموز در این آزمون نمره قابل قبول را کسب نموده باشد در کارنامه او واژه “پذیرفته شده” درج خواهد شد.
شرایط انصراف از تحصیل پس از اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی
همانطور که گفته شد پس از اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی 98 – 99 دانش آموزانی که در آزمون نمونه دولتی قبول شده اند باید نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند و در صورت عدم مراجعه حضوری به مدرسه ، به منظور انصراف از تحصیل وی در مدارس نمونه دولتی تلقی خواهد شد. ادامه تحصیل در مدارس نمونه دولتی مشروط به انجام فعالیت های مثبت پرورشی و آموزشی دانش آموزان خواهد بود.

اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی
اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی

نکات مهم درباره اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی 98 – 99

برای کلیه دانش آموزانی که در آزمون پذیرفته نشده اند ، کارنامه ای شامل تعداد پاسخ های صحیح و غلط ، نمره کسب شده در هر درس ، تراز دانش آموز و تراز آخرین فرد قبول شده در مدرسه مورد نظر در سایت قرار می گیرد.
داوطلبانی که در آزمون نمونه دولتی شرکت می کنند و در یک مدرسه پذیرفته می شوند ، مجاز به ثبت نام در دیگر مدرسه های نمونه دولتی نمی باشند و هیچ گونه درخواستی برای انتقال و جا به جایی پس از اعلام نتایج پذیرفته نخواهد شد. داوطلبان نیز در صورت اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی می توانند به سایت مربوطه مراجعه نمایند.
آخرین مهلت ثبت نام آزمون نمونه دولتی برای قبول شدگان ، ۱۰ روز پس از اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی می باشد.
دانش آموزان همزاد می توانند با کسب ۸۰ درصد نمره قبولی وارد مدارس نمونه شوند.
نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم در تیر ماه برای داوطلبان قابل مشاهده خواهد بود ، شما می توانید با مراجعه به سایت Azmoon.medu.ir و وارد نمودن کد ملی و رمز ورود همگام نتایج خود را دریافت کنید. لازم به ذکر است که اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی برای دانش آموزان امکان پذیر خواهد بود.

label,

About the author