معرفی برنامه های شبکه آموزش در فصل تعطیلی مدارس

مدیر شبکه هفت سیما از اجرای طرح جامع تابستان در این شبکه خبر داد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ نشست خبری «مسعود احمدی افزادی» مدیر شبکه هفت (آموزش) سیما با موضوع تبیین طرح جامع تابستان با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

احمدی افزادی که از سوی معاون سیما به عنوان رئیس ستاد «مهارت آموزی در تابستان» انتخاب شده است، علاوه بر تشریح ویژه برنامه‌های تابستانی شبکه هفت، به تبیین و نحوه پرداخت برنامه‌های این شبکه به موضوعات «مطالعه و کتابخوانی»، «حفظ و ترویج زبان و ادب فارسی»، «گردشگری و مهارت ها و مراقبت های سفر» و «پوشش میانجی‌گری و مطالبه‌گری از فعالیت‌های سازمان‌ها و ارگان‌های دست‌اندرکار در پربارسازی اوقات فراغت» پرداخت.

احمدی افزادی با بیان اینکه مهارت و سرگشتگی در امر مهارت دو مقوله بسیار مهم است که باید به جوان‌ها در مواجهه با آن کمک کرد گفت: ما کار را در حوزه مهارت آموزی شروع و در حوزه مهارت آموزی شبکه‌های معین خود را انتخاب کرده‌ایم که شبکه‌های یک، دو، پویا و نهال و امید هستند و گروه دوم سایر شبکه‌ها هستند که در این زمینه به ما کمک می‌کنند.

وی افزود: در ستاد مهارت آموزی، شورای عالی مهارت کشور مهمترین سازمانی است که به ما در این زمینه کمک می‌کند و زیر مجموعه‌های بسیاری نظیر مجموعه بسیج در حوزه بسیج سازندگی و اصناف، مجموعه کمیته امداد امام خمینی و وزارت دفاع نیز از بخش‌های دیگری هستند که در این زمینه صداوسیما را همراهی می‌کنند.

وی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب برای بالا بردن مهارت‌ها و ابلاغ رئیس سازمان صداوسیما در این زمینه گفت: مقوله مهارت در دنیای امروز صرفا یک دستور نیست و جامعه ما امروز باید میل به مهارت داشته باشد. وی با اعلام اینکه جذابیت مهارتی و مهارت جذاب دغدغه جدی رسانه ملی است گفت: مهارت پذیری یک مقوله کاملا انگیزشی و درونی است که موضوعی دشوار ولی شدنی است.

احمدی افزادی با بیان اینکه برنامه‌های شبکه هفت در زمینه مهارت آموزی بر چهار محور مهارت محور خانواده، کودک و نوجوان ، ورزش و سرگرمی و کسب و کار طراحی شده‌اند گفت: در هفته ۲۹۰۰ دقیقه برنامه جدید خانواده مهارت محور خواهیم داشت و برنامه‌های دستپخت، کام شیرین، وقتشه، خانه ما، محرمانه و… از جمله برنامه‌های مهارت محور شبکه هفت هستند.

وی با اعلام اینکه در حوزه کودک و نوجوان در شبکه‌های امید، پویا، نسیم و نهال ۸۴۰ دقیقه برنامه در هفته خواهیم داشت گفت: در حوزه ورزش و سرگرمی ۸۶۰ دقیقه برنامه مهارت محور در هفته خواهیم داشت. در حوزه کسب و کار 1175 دقیقه برنامه در شبکه‌های مختلف داریم که در این حوزه تدارک دیده شده‌اند.

مدیر شبکه هفت از برنامه «مشاعره» به عنوان برنامه جدیدی یاد کرد که با عنوان سرمایه جاودانگی روی آنتن می‌رود. برنامه «یقه هفت» نیز از دیگر برنامه‌هایی بود که احمدی افزادی نام برد که به مهارت‌های مختلف می‌پردازد.

وی همچنین از تولید برنامه جدی دیگری که نوجوانان محور آن هستند خبر داد که «پیام مهارت» نام دارد و افزود: مسابقه مهارتی« رویش» نیز به مهارت کشاورزی توجه دارد که در تابستان پخش می‌شود.همچنین برنامه «پاریاب» نیز برای عامه مردم که در حوزه هواشناسی کشاورزی فعالیت می‌کنند طراحی شده است.

معرفی برنامه های شبکه آموزش در فصل تعطیلی مدارس
معرفی برنامه های شبکه آموزش در فصل تعطیلی مدارس

مدیر شبکه آموزش در ادامه از برنامه‌های مهارت سفر، من میتونم، صبحی دیگر، دکتر سلام، فصل جدید راهش اینه، از من بپرس، موتور جستجو، فوت و فن، چتر نجات، پرسشگر، گاه و بیگاه، روزگاری ایران، هفت ترفند، مثبت چهل، به عنوان دیگر شبکه هفت سیما یاد کرد و در خصوص رویکرد جدید این شبکه گفت: همکاری با آموزش و پرورش و فنی حرفه‌ای از جمله ماموریت‌های شبکه آموزش است که امیدوارم تا آخر تابستان به مرحله خوبی برسیم. وی افزود: کارگاه‌های مهارت آموزی هنر، مکانیک، رباتیک، تربیتی، حفاظت، رایانه و موبایل، امور مالی، هتل داری و لوازم خانگی از جمله مواردی است که امیدوارم بتوانیم با سازمان فنی حرفه‌ای همراه شویم.

احمدی افزادی به رویکرد دیگر شبکه برای پرداختن به المپیاد جهانی مهارت اشاره کرد که رابطه استاد و شاگردی را به مخاطب آموزش می‌دهد و افزود: المپیاد مهارت یکی از المپیک‌های دوسالانه است که کمتر به آن پرداخته شده و امسال بیش از هزار و 600 جوان از ۶۰ کشور با ۵۶ محور به رقابت خواهند پرداخت و در کازان روسیه برگزار خواهد شد. وی از حضور ا یازده جوان ایرانی در یازده رشته در این المپیاد خبر داد که قرار است شبکه آموزش این المپیک بین المللی را پوشش دهد.

label,

About the author