شهریه مدارس شاهد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شهریه مدارس شاهد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538

مدارس شاهد زیر نظر اداره امور کل شاهد و ایثارگران آموزش پرورش فعالیت می کند و با هدف جذب دانش آموزان خانواده های شهدا و ایثارگران و رسیدگی به امور تحصیلیشان و تکریم از آن ها تاسیس شده اند. تا سال های گذشته ثبت نام مدارس شاهد فقط از فرزندان خانواده شهدا ، ایثارگران و آزادگان صورت می گرفت ولی با توجه به افزایش ظرفیت این مدارس در چند سال اخیر ، دانش آموزان عادی نیز با داشتن شرایط لازم می توانند در این مدارس ثبت نام کنند. در مدارس شاهد بر مباحث تربیتی و کلاس های فوق برنامه توجه ویژه ای شده است و معمولا 4 ساعت در هفته کلاس های مکمل آموزشی و تقویتی برگزار می شود. ظرفیت مدارس شاهد در مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت است و هر مدرسه با توجه به ظرفیت خود ثبت نام دانش آموزان را انجام می دهد.

تحصیل در مدارس شاهد برای فرزندان خانواده شهدا ، ایثارگران و آزادگان رایگان است.

شهریه مدارس شاهد 98

ابتدا باید این نکته ذکر شود که تحصیل در مدارس شاهد برای فرزندان خانواده شهدا ، ایثارگران و آزادگان کاملا رایگان می باشد و توسط بنیاد شهید پرداخت می شود ، اما دانش آموزان عادی بعد از پذیرفته شدن قطعی در این مدارس برای تحصیل ملزم به پرداخت شهریه می باشند که در جدول زیر شهریه مقاطع مختلف آورده شده است :

میزان شهریه مدارس شاهد 98

مقطع تحصیلی حداقل شهریه حداکثر شهریه
دوره ابتدایی(اول ، دوم ، سوم ، چهارم ، پنجم ، ششم) 390/000 تومان 650/000 تومان
دوره اول متوسطه(هفتم ، هشتم ، نهم) 450/000 تومان 730/000 تومان
دوره دوم متوسطه(دهم ، یازدهم ، دوزادهم) 540/000 تومان 960/000 تومان

میزان شهریه مدارس شاهد با توجه به کیفیت مدرسه ، نوع استان و شهرستان ، خدمات و امکانات آموزشی و رفاهی ارائه شده در مدرسه و … متفاوت است.

نحوه پرداخت شهریه مدارس شاهد

شهریه مدارس شاهد در مقایسه با مدارس غیردولتی به نسبت کمتر است اما ممکن است برخی از والدین و دانش آموزان توان پرداخت نداشته باشند. مدارس شاهد با فراهم نمودن تسهیلاتی ویژه مبنی بر پرداخت شهریه به صورت اقساطی این امکان را برای دانش آموزان فراهم آورده اند که بدون نگرانی از پرداخت شهریه به تحصیل بپردازند. البته قوانین و مقررات مدارس با یکدیگر متفاوت است ممکن است برخی از مدارس شهریه را به صورت چک ، یا اقساط ماهانه و یا در آغاز هر نیمسال تحصیلی اخذ کنند. البته هزینه های دولتی مدارس شاهد توسط سازمان آموزش و پرورش کشور پرداخت می شود و شهریه دریافتی از دانش آموزان برای تامین هزینه کلاس های فوق برنامه و امور فرهنگی و تحصیلی دانش آموزان است

 

label, ,

About the author